Pożyczki na dowód


Pożyczki na dowód to popularna forma pożyczania pieniędzy na dowolny cel. Wynika to z ciągle rosnącego zapotrzebowania na pożyczki bez zbędnych formalności, co związane jest z coraz trudniejszymi kryteriami uzyskania pożyczki w banku. Ofertę tego typu pożyczki możemy znaleźć zarówno w bankach jak i instytucjach pozabankowych.

Pożyczka gotówkowa na dowód w ofercie banku skierowana jest do stałych klientów, czyli w praktyce takich, którzy mają otwarte konto osobiste oraz wcześniej korzystali z innych produktów kredytowych jak limit kredytowy w koncie czy karta kredytowa. Ponadto będą mogli wykazać się nienaganną historią kredytową, czyli czy kredyt był spłacany w terminie, czy nie było żadnych zaległości. No i kolejna ważna rzecz, systematyczne wpływy na konto, najlepiej od pracodawcy. Jeżeli spełniamy wszystkie te wymogi, wystarczy okazać dowód osobisty, a bank dzięki informacji z historii rachunku szybko i bez dodatkowych zaświadczeń o zarobkach zweryfikuje zdolność do spłaty.

Co w przypadku gdy nie spełniamy tych wymagań, a potrzebujemy szybkiej gotówki od ręki? Jest jeszcze druga opcja – pożyczka na dowód bez bik znajdująca się w ofercie instytucji pozabankowych lub firm prywatnych. Tutaj sprawy mają się znacznie łatwiej niż w przypadku banku. Taką pożyczkę może otrzymać niemal każdy. Jak wskazuje sama nazwa, wystarczy mieć ukończone 18 lat i okazać się ważnym dowodem osobistym.

Czasami, w przypadku pożyczki przez internet, tożsamość sprawdzana jest poprzez wpłatę na konto symbolicznego grosza. Największym atutem tej pożyczki jest bezzwłoczne otrzymanie pieniędzy na konto lub do ręki. Szybka pożyczka bez zaświadczeń cieszy się sporą popularnością, co zawdzięcza na pewno faktowi, iż nie wymaga od nas uruchamiania biurokratycznych procedur.

Plusem jest również, iż instytucje, które udzielają takich pożyczek nie są zainteresowane czy posiadamy umowę o pracę na czas nieokreślony, zabezpieczenia w postaci nieruchomości czy też żyrantów gotowych przejąć nasze zobowiązanie w przypadku sytuacji kryzysowej. Nie musimy również zbytnio uzbrajać się w cierpliwość. Wszystko to sprawia, że pożyczka na dowód bez dochodów jest ciekawą alternatywą dla kredytu gotówkowego.